فنی حرفه ای استان کردستان

تولید ماسک والبسه بیمارستانی توسط فنی و حرفه‌ای کردستان

بیش از ۱۵۶ هزار عدد ماسک و ۲ هزار دست البسه بیمارستانی ایزوله توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان تولید شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتیداستان کردستان سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای کردستان،گفت: در راستای حفظ و صیانت از سلامت عموم مردم و پیشگیری از ویروس کرونا از سوی مهارت آموختگان فنی و حرفه‌ای و نیرو‌های جهادی ۱۵۶ هزار و ۲۰۰ عدد ماسک و ۲ هزار و ۲۰۰ عدد البسه بیمارستانی ایزوله و ۴ هزار جفت دستکش یک بار مصرف توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان توسط دو بخش دولتی و خصوصی تا کنون تولید و روانه بازار شده است.

احمدی اظهار داشت: هشت آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای این استان در کنار دو مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور با موقعیت شناسی خود نیاز جامعه را تشخیص داده و اقدام به تولید ماسک‌های بهداشتی و البسه بیمارستی کردند.

او اضافه کرد: این مراکز شامل آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای باران قروه، پرنیان شهرستان کامیاران، هنردوخت، ترینج و باران شهرستان سنندج، جویندگان دانش و مهشید شهرستان بانه و آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای محک شهرستان سقز و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های سقز و مریوان می‌باشد که روزانه حدوداً ۱۰ هزار عدد ماسک و ۱۰۰ دست البسه بیمارستانی ایزوله را دارند.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای کردستان ادامه داد: تاکنون با همکاری خیران شهر‌های سنندج، بانه، کامیاران، سقز و قروه ۱۵۶ هزار و ۲۰۰ عدد ماسک بهداشتی در این مراکز آموزشی تولید و روانه مراکز مصرف از جمله بیمارستان‌ها شده است.

احمدی یادآور شد: این اداره کل مواد اولیه مورد نیاز مراکز آموزش فنی حرفه‌ای خواهران سقز را تهیه کرده و بقیه آموزشگاه‌ها هم مواد اولیه خود را از طریق کمک‌های مالی خیرین تامین و این اقلام بهداشتی را تولید کرده اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.